Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Bezpečnostní rizika v Česku?

Právě takový článek dnes v médiích chybí. Všichni se organizovaně a na povel účastní honu na čarodějnice, ale fakta jsou fakta, a často se od mediálních mozek masírujících a vymývajících akcí dost liší, spíše by se mělo psát "Bezpečnostní rizika v Česku, aneb konec volné soutěže" další pokračování textu snad konec Kapitalismu? neboť takové kroky jsou s Kapitalismem a volnou soutěží zcela neslučitelné.

 

Ohlédnutí do ještě nedávné historie

Ohlédneme-li se do minulost, pak, sobota 24. prosince 2005, 10:19 - WASHINGTON/NEW YORK se psalo NYT: Odposlechy v USA byly masové, tak nějak jsme si zvykli, že jsme trvale Velkým Bratrem sledováni, ještě 19. března 2018 jsme se mohli dočíst, že Odposlechy stále aktuální. USA mají vyspělejší techniku než protistrana, ale pýcha a nabubřelost mnohým kalila zrak a bránila vidět svět v reálné či skutečné podobě a pomalu přichází pád!

A dnes?

Dnes můžeme číst BIS: největší bezpečnostní rizika v Česku. Patří mezi ně i Huawei a ZTE, ptáme se tedy proč dochází k tak razantnímu posunu, když o čínských rizicích, krom soustavné mediální propagandy, nevíme vlastně vůbec nic. Doposud víme jen o soustavném sledování ze strany USA, ale Čína? Například procesory Intelu mají již 8 let chybu, která umožňuje vzdálené ovládnutí celého počítače, zda jde skutečně o chybu či záměr, můžeme jen spekulovat, či Windows 10 je se svými sledovacími programy zásadním útokem na naše soukromí, ale do Číny moc nesmí.

Kaspersky Rescue Disk 10 byl bezplatný zaváděcí disk pro detekci a odstraňování hrozeb, které narušují práci operačního systému a uměl odstranit i sledovací součásti Windowsů. Trump však pro Kasperského neměl velké pochopení a v USA jej zakázal. Dnes již máme Kaspersky Rescue Disk 18 a nic na tom nezmění ani fakt, že upadající technologická nadvláda USA a volná kapitalistická soutěž je pomalu nahrazována Trumpovým ekonomickým terorismem a obchodní válkou, kde se poslušně ředíme proti pokroku do jednoho šiku s USA, což však nezastaví postupné a rychlé nahrazování US technologií technologiemi čínskými, kterým již Američané vůbec nerozumí a nemají tak k neomezené kontrole dat tak jednoduchý přístup.

Závěr

Co říci závěrem, to že světu Čína začíná postupně technologicky utíkat, nezměníme zákazem si tento fakt přiznat a již vůbec ne tím, že nebudeme její technologie používat. To že se většina polovodičů vyrábí v Číně je fakt, to že má některé technologie jako jediná je taky fakt. Dnes si lahodíme ve 4G síti, Čína tlačí do světa již síť 5G, které se v čínské provenienci Trump zuby nehty brání, aby pokrok zpomalil a dal tak větší šanci USA, ale Čína již připravuje 6G.

To že jsou vyspělé komunikační technologie jejími tvůrci zneužitelné, alespoň teoreticky je taky fakt, ale platí to stejným dílem pro všechny technologie bez rozdílu světových stran či politické orientace, je jenom na nás zda tyto technologie budeme používat a dokážeme naše data před zneužitím ochránit či nikoliv.

 

Více na: https://connect.zive.cz/clanky/procesory-intel-maji-uz-7-let-chybu-ktera-umoznuje-vzdalene-ovladnuti-celeho-pocitace/sc-320-a-187503/default.aspx

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz